Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Kariyer İstihdam Merkezi; üniversitemiz öğrencilerine gerek öğrenimleri sırasında gerekse mezuniyetleri sonrasında sağlıklı sosyal ilişkiler kurmaları ve başarılı çalışmalar yapabilmeleri konusunda danışmanlık desteği sağlamak amacıyla kurulmuştur.

 

Öğrencilerin edineceği mesleki bilgi donanımında ve bireysel yeteneklerini birleştirmede onlara yardım edecek olan merkez, ilerleyen süreçte ise rotasını belirlemede kişiye yön ve destek vererek; gelecekte olmayı arzu ettikleri noktaya varabilmelerine rehberlik edecektir.

 

Proje, örgün öğretime devam eden üniversitemiz öğrencileri ve üniversitemiz mezunu gençlerle işveren kuruluşlar arasında koordinasyonun sağlanması ve böylece istihdamın artırılmasına yönelik bir girişimdir.

    

 Bu itibarla projenin çözüm getireceği özel sorunlar, özetle işsiz olan üniversitemiz nitelikli gençlerinin işverenle arasındaki iletişim kopukluğundan kaynaklanan sebeplerden dolayı istihdam edilememesi ve aynı sorun sebebiyle istihdam edecek kişi bulamayan özel sektörün bu sorununa çözüm üretilmesidir.

 

Proje ile bölge işletmelerinin ihtiyaç duyduğu kalifiye elaman ihtiyacına olumlu katkı sağlayacaktır. Proje hedef grubunda yer alan üniversitelilerin; danışmanlık, kariyer hizmetleri, girişimcilik eğitimleri ve rehberlik hizmetlerini aldıktan sonra istihdama katkıda bulunması ve kendi ayakları üzerinde durabilir bireyler haline gelmeleri proje ile hedeflenmektedir. Bu hedefler hem proje hedef grubunun sorunlarıyla hem de nihai faydalanıcıların ihtiyaçlarıyla doğrudan ilgilidir.


Bu sayfa ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANLIĞI tarafından en son 09.04.2015 20:42:18 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM