BİZ KİMİZ?

 

 

Biz;

72.000 Marmara Üniversitesi Öğrencisinin oyu ile göreve gelen, demokratik ve tarafsız, öğrenci odaklı çalışan, üniversitemiz gençliğinin tek yasal temsilcisi olan kurumuz.

 


 

Amacımız;

Başta eğitim olmak üzere öğrencileri ilgilendiren her alanda tarafsız bir yaklaşımla görüş, istek ve önerileri değerlendirip yönetim organlarına iletip çözüme dair takibini yaparak, gençliğin katılımını artırıcı proje ve çalışmalarla üniversitemizdeki eğitim ve yaşam kalitesini kalıcı olarak arttırmak, üniversitemizin gelişen ve başarı gösteren akademik ve sosyal bir kurum olma vizyonunun gerçekleştirilmesindeki etkin faktörün öğrenci olmasını sağlamaktır.


  

Kurumsal Yapımız;

 

Öğrenci temsilcisi olan kişiler seçim yoluyla belirlenirler. Öğrenci temsilcileri bir araya gelerek fakülte öğrenci temsilci kurullarını ve M.Ü Öğrenci Konseyi Genel Kurul yapısını oluştururlar. Fakülte birimlerinin amacı, M.Ü'de sorunları incelemek, eğitim, araştırma ve öğrenci hizmetlerinde çözüme yönelik, araştırma ve değerlendirme yapmak, elde edilen sonuçları Öğrenci Konseyi Yönetim Kuruluna sunmaktır. Yönetim Kurulu icra heyeti vasfıyla seçim süresi içerisinde tüm yürütücülüğü yapmaktadır.


 
Bu sayfa ÖĞRENCİ KONSEYİ BAŞKANLIĞI tarafından en son 23.01.2017 01:26:25 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM